Poncho na jesień

Poncho na jesień

Share:

Poncho pochodzi z Ameryki Południowej. Mieszkańcy noszą je do dnia dzisiejszego. Chroni przed niskimi temperaturami mieszkańców And. Szczególnie upodobali sobie je mieszkańcy Meksyku, Chile, Kolumbii, Peru i Boliwii. Dawniej poncho nosili przede wszystkim mężczyźni. Kolorowy duży kawałek materiału po środku z otworem na głowę noszony jest na specjalne okazje. Chociaż niektórzy mężczyźni noszą je na co dzień.

Jesienne poncho

Poncho, które noszą mieszkańcy Ameryki Południowej jest wykonane z grubego, bardzo ciepłego materiału. Bez wątpienia w Polsce noszone jesienią byłoby za ciepłe. Zadaniem poncho jest ochrona przed zimnym wiatrem. Poncho w Europie przede wszystkim spodobało się kobietom. W europejskiej modzie męskiej w ogóle nie zaistniało. Chłodniejsza pogoda zachęca kobiety do założenia poncho na jesień. Materiał, z jakiego jest zrobione jesienne poncho nie jest tak gruby jak w przypadku poncho zimowego.

Materiał jest cieńszy i lżejszy. Poncho na jesień nie jest ocieplane. Ma ono chronić przede wysokim przed wiatrem i lekkim chłodem. Zbyt ciepłe poncho jesienią nie spełniłoby swojej roli, byłoby za ciepłe. Poncho na jesień powinno być wykonane z ciepłego materiału nie przepuszczającego wiatru, ale nie powinno być ocieplane. Powinno chronić przed wiatrem i nieco niższymi temperaturami ale nie mrozem. Poncho jesienne to rodzaj wierzchniego okrycia, wykonanego z prostokątnego kawałka materiału z otworem po środku. Materiał w zależności od tego, czy poncho będzie noszone jesienią czy zimą różni się swoim składem i grubością.

Poncho na jesień

Poncho jesienne najczęściej możemy spotkać z bawełny lub bawełny z domieszką wełny. Współczesne poncho jesienne noszone w Europie bez wątpienia jest bardzo ładne. Mają piękne wzory i kolory. Materiał często jest miły w dotyku, dobrze się pierze i nie mechaci. Poncho jesienne wykonane z dobrego materiału można nosić przez wiele sezonów. Często dodatkowo w materiał wpleciona jest świecąca nitka. Duży wybór kolorów i wzorów zapewne zadowoli klientki i każda znajdzie odpowiedni model dla siebie. Poncho jesienne to doskonały pomysł na chłodną pogodę.

«
»
Paweł Prus
Wybierz walutę
EUREuro