Poncho glamour

Poncho glamour

Share:

Poncho to rodzaj okrycia wierzchniego. Pierwsze poncho było noszone przez mężczyzn w Ameryce Środkowej i Południowej. Było rodzajem ubrania codziennego. Noszone przede wszystkim w górach aby ochronić się przez wiatrem i chłodem. Poncho noszone przez Peruwiańczyków, Meksykanów lub Boliwijczyków było kolorowe i przede wszystkim wykonane z grubego materiału. Nie musiało być glamour, ale miało być praktyczne i wygodne. Mieszkańcy Ameryki Środkowej i Południowej wykonywali w nich swoją pracę, zatem musiały być przede wszystkim wygodne i ciepłe.

Poncho glamour

Z czasem weszło do mody europejskiej, w której przede wszystkim noszone jest przez kobiety. Poncho podobnie jak to pochodzące z Ameryki jest wygodne i ciepłe. Jego zadaniem jest przede wszystkim ochronić przed zimnem. Uszyte z bardzo dobrej jakości materiału, pięknie ozdobione otrzymało nazwę poncho glamour. Trudno znaleźć dokładne tłumaczenie słowa glamour, przyjęło się, że jest to określenie na coś wyjątkowego i atrakcyjnego. Według słownika języka angielskiego słowo glamour oznacza przepych. Tłumaczenie słownikowe nie precyzuje dokładnie użycia tego słowa w mowie potocznej.

Słowo poncho pochodzi z języka hiszpańskiego i oznacza rodzaj wierzchniego okrycia wykonanego z prostokątnego kawałka wełnianej lub bawełnianej tkaniny z otworem na głowę pośrodku. Poncho glamour to ubranie, którego noszenie sprawia, że kobieta czuje się elegancko i wyjątkowo. Domeną poncho są specjalne zdobienia, wyjątkowy materiał oraz specjalne wzory i kolory. To wszystko sprawia, że poncho wygląda wyjątkowo atrakcyjnie. Takie poncho można określić mianem poncho glamour. Doskonale się sprawdzi w okresie jesienno-wiosennym jako okrycie stylizacji biznesowej, klasycznej lub wieczorowej.

Latem możemy ubrać poncho glamour

w chłodniejsze wieczory. W sklepach kupimy specjalne poncho na jesień. Wykonane jest ono z ciepłego ale nie bardzo grubego materiału. Ochroni przez jesiennym chłodem ale nie ogrzeje zbyt mocno. Zimą potrzebujemy poncho bardzo ciepłego. Jeżeli miałoby ono ogrzać przed chłodem i mrozem musi być wykonane z bardzo grubego materiału, najlepiej dodatkowo ocieplone futerkiem.

«
»
Paweł Prus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybierz walutę
EUREuro